| Smiile_Andrii_1996 a întrebat:

Deci tin sa precizez ca nu prea le am cu calculatoarele asa ca va trebui sa-mi explicati ca la un copil mic big grin
Deci am un TOSHIBA SATELLITE A300D, l-am cumparat in iunie anul trecut la mana a doua. Initial windows-ul era VISTA si "aia" de la magazin a pus WINDOWS 7!
problema este ca de o saptamana in 'coa SE BLOCHEAZA! orice! deci efectiv.sta 40 de minute asa blocat. daca vreau sa ii dau refresh tot se blocheaza. daca dau sa intru intr-un folder se blocheaza! TOTUL! deci e varzalaughing
am incercat sa ii fac RESTORE (sau ripristino cum e scris pentru ca e in italiana calculatorul). aia de la magazin cand l-am cumparat mi-a zis ca nu se mai dau CD de instalare windows dar daca am probleme cu pc-ul sa apas nu stiu ce tasta ca am uitat. m-am uitat pe internet si tot scrie de tasta "0" si etc. ei. mie nu-mi apare cum scrie acolo...imi apare ripristinare(nu pot sa fac pentru ca nu am "partitie" sau cum se cheama. oricum nu pot sa fac imi da eroare si ca nu poate sa se reseteze) si mai era tot asa o tasta in care aleg ce windows folosesc... ei mie imi apare doar WINDOWS si atat si daca dau enter imi intra direct normal in computer.

DECI ESTE CINEVA CARE MA POATE AJUTA? ORI IL REINSTALEZ(NU AM CD NU AM NIMIC NU VREAU SA CUMPAR CA NU AM BANI laughing ) ORI SA MA AJUTE CINEVA LA PROBLEMA CU BLOCATU!
MULTUMESC! andreeahappy

2 răspunsuri:
| nelu13 a răspuns:

Daca iti da eroare si la restabilire de sistem instaleaza windowsul din nou. daca ai nevoie de ajutor pentru a face rost de windows uite id-ul meu nelu13_69

| Smiile_Andrii_1996 explică (pentru nelu13):

Da am nevoie de un windows nou dar nu stiu de unde sa i-au. nu am pe nimeni cu un cd