| asaasa a întrebat:

Dupa ce imi va fi (re)evaluata casa pentru ipoteca(refinantare, am mai facut acest lucru acum 2 ani) cat timp am la dispozitie pentru semnarea noului contract? Doresc sa o cam tarai pana apar noile norme euro pentru banci. Ar trebui sa apara in monitor cam pe 11.06.2010

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui care contract, cel de credit ori cel de ipoteca si la ce banca.
Oricum ar fi nu exista stabilit un termen legal, fiecare banca are propriile norme de creditare si cu privire la garantii, in care se specifica un termen limita de perfectare a contractelor, dupa ce creditul a fost aprobat. Cel mai bine este sa astepti sa te cheme pentru semnarea contractelor si sa ai un motiv bun pentru care nu te poti prezenta la data respectiva, intrebi de termenul limita si actionezi in consecinta. Numai bine!