| aleksdR a întrebat:

E grava amigdalita acuta purulenta?straight facesi informatii funda

Răspuns Câştigător
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Din cate sti eu da...nu scapi fara injectii cu antibiotic. funda?

3 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Netrata e foarte grav, dar daca este tratata te vei face bine big grin Insanatosire grabnica

| lookingforlove a răspuns:

Este o afecţiune gravă, care trebuie tratată încă de la primele simptome, întrucât poate avea complicaţii severe, cum ar fi apariţia otitelor, a afecţiunilor cardiace sau a pneumoniei. În cazul unei infecţii netratate, germenul care a cauzat-o rămâne în organism, slăbind imunitatea şi, în unele cazuri, provoacă septicemie şi, implicit, moartea, ceea ce este foarte grav.Tratamentul medicamentos va fi adaptat, de către medic, în funcţie de natura germenului. Durata optimă a tratamentului este de cinci-şapte zile. Mergi la doctor si cerei sa-ti prescrie niste medicamentewinking

| vhurgoi a răspuns:

Daca este netratata, da! Dar daca mergi la medic si iei medicamentele prescrise o sa fii ok in cateva zile.