| anaanyy a întrebat:

Eu nu prea pot sa ma trezesc dimineata.Cand suna alarma de la telefon eu ma trezesc si ma culc iar inapoi si dupa trebuie sa ma pregatesc repede pentru scoala ca sa nu intarzii.Ma culc pe a 22:30 sau 23:00 maxim si trebuie sa ma trezesc la 7:00 sau daca vreau sa ajung prima la 6:30.Credeti ca ar trebui sa ma culc mai devreme? Si ce sa fac sa ma trezesc si sa nu mai adorm inapoi?

Răspuns Câştigător
| Lara123 a răspuns:

Buna! Majoritatea trecem prin asa ceva. Cel mai bine ar fi sa iti pui ceasul, sau telefonul, sau ce te trezeste pe tine dimineata, cat mai departe de pat, cum ar fi pe dulap, pervaz, sau in alta camera, daca esti sigura ca il auzi. In momentul in carte te ridici din pat, sa nu te mai asezi inapoi! O sa fie greu la inceput, dar cu timpul o sa te obisnuiesti. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Bine ar fi daca te-ai baga in pat pe la 21:45, astfel in jurul orei 22 ai adormi. Incearca, te vei trezi mult la usor la 6:30.