| Stefan001 a întrebat:

[FUNDA]Am primit un mass cu un link si am dat click pe el si mi-a aparut o casuta de download--am dat download si acum din 5 in 5 minute pe mess mi se trimite mass la toti cu linkul pe care l-am primit plzz ajutati-maa---am incercat sa gasesc fisierul downloadat dar nu nlam gasit si am unnistalat YM! dar nimic tot asa face! Si nu vreau sa-mi reinstalez windowns plz ajutati-maa

Răspuns Câştigător
| nikol_8225 a răspuns:

E un virus dupa mess.Am patit-o si eu.Nu trebuie sa iti reinstalenzi winownsu.Eu am scapat de el cu ajutorul unui prieten care patise la fel(din cauza mea da ma rog)si a gasit un site(o sa il caut si ti-l dau prin mesaj confidential pe TPU).Mai bine pentru a nu te injura si face crize cei pe care ii ai in lista ar fi mai bine daca ai iesi dupa mess.[si daca vrei sa stai neaparat pe mess incearca pe bete]Caut si iti dau raspunsul cat mai repede!

4 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Cine te pune sa dai clik si sa downloadezi tot ce primesti de la altii. E greseala ta. Nu ai decat sa reinstalezi windowsul daca nu merge chiar daca nu vrei. Sau daca nu vrei sa-l reinstalezi nu ai decat sa ramai cu massul ala care peste putin timp cred ca o sa enerveze persoanele din lista ta.

| dannys a răspuns:

Este un virus trasmis prin mess.Scapi de el folosind Malwarebytes Anti-Malware.

| Weeedha a răspuns:

Descarca`ti Malware bytes si scaneaza sistemul complet. dureaza 15-20 de min, apoi inlatura obiectele infectate. Daca nu te descurci, instaleaza Team Viewer si ti`l eu. adauga biutzette26 >big grin

| TraficantuDePorumb a răspuns:

Probabil ai primit un link in care era infiltrat un virus, si respectivul care a trimis acel mass era si el infectat cu acel virus, si tu downloadand-ul practic ti l-a transmis si tie. Virusul dispare doar daca reinstalezi Windows-ul, alta solutie n-ai.