| TheSoldier a întrebat:

FUnda + vot! Cand pornesc calculatorul se aude un zanganit de la hard si sta asa...nu apare nimic pe monitor sau asa ceva? Posibil sa fie vreun fir scos sau ceva? Va rog raspundeti

8 răspunsuri:
| D4ny4WIN a răspuns:

Corect! la aia din spate! elicia aia! un fir sta mai asa si trebuie sal lipetsi sau sal legi cu ceva sa nu se mai atinga! mi s-a intamplat! funda? ☺ ♦

| Vladimir315 a răspuns:

Zgomotul poate venii si de la unitate de la ventilator,, iar cat despre ecran negru? ..adica daca nu apare nimic -> nu iti merge monitorul ori ai sursa arsa

| TheSoldier explică (pentru Vladimir315):

La ce ventilator te referi? la cooler sau la sursa?

| TheSoldier explică (pentru Vladimir315):

Asculta daca am sursa arsa ventilatorul n-ar mai trebui sa mearga nu?

| Vladimir315 a răspuns:

La cooler ma refer ..Acum nu stiu daca cu sursa arsa ar trebui sa iti mearga sau nu ventilatorul dar asta ar explica ecranul pe care nu apare nimic ..Ai incercat sa reinstalezi windows?

| TheSoldier explică (pentru Vladimir315):

Mai omule tu nu intelegi ca nu apare nici biosul nimic nici nu pleaca pc-ul

| Vladimir315 a răspuns:

Funda?

| Conanry99 a răspuns:

Verifica toate conectiunile, scoatele si mai bagale o data