| stefan1902 a întrebat:

De ce in momentul in care pornesc calculatorul se aude "un piut" si pe desktop apare "no signal"?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

In general, cea mai intalnita cauza e software la tipul acesta de problema. Poti incerca alt cablu, alt monitor (dar cel mai sigur nu asta e problema). Daca ai placa video dedicata, scoate-o si incearc-o pe cea integrata, si invers. Incearca si alta placa video, si alta placa de baza. Scoate componentele, firele, si pune-le la loc si incearca sa vezi daca si cum porneste. Posibil sa fie si de la altceva, dar acestea sunt cele mai intalnite cauze.

| Anonimbot a răspuns:

Problema e de la rami curatai daca iti face la fel scoate curatai bine si pune-i la loc