| An0nymy0us1 a întrebat:

Hei! Am internet de la RCS&RDS, iar de curând mi s-a rupt de tot cablul din fibra optica. Se poate repara intr-un fel sau ar trebui sa-i sun ca sa vina sa mi-l schimbe?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este cablul de la exterior ii chemi pe cei de la RCS-RDS. Daca este de la usa pana la PC ti-l schimbi sigur. http://www.emag.ro/......u-v-8369/c

| mihai69 a răspuns:

Fibra optică se sudează cu niște aparate speciale, foarte scumpe, pe care le au doar unele firma care se ocupă de calare.
Cheamă tehnicienii Digi.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Suni sa vina ei, nu se poate repara decat cu instrumente speciale.

| An0nymy0us1 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Cam cat m-ar costa?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru An0nymy0us1):

Un suc la baieti. Nu se factureaza, instalatia e in intretinerea lor.