| LexaPerplexa a întrebat:

Am sters din greseala un program din Add/Remove Programs, prin urmare nu mai am sunet la laptop.Ce pot face?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra pe net, aici: http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi si dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi tot ce trebuie sa instalezi ulterior si cele mai noi.

| MitroKta a răspuns:

Incearca sa folosesti System Restore.
Il gasesti la Start>>All Programs>>Accessories>>System Tools>>System Restore.
Se foloseste ca sa restaurezi sistemul pe o data anterioara celei in care ai facut o boacana.

| LexaPerplexa explică (pentru MitroKta):

Am incercat, dar se pare ca lipseste ceva..Trebuie instalat nu stiu ce program ca sa am sunet din nou. Multumesc oricum pentru raspuns!

| MitroKta a răspuns (pentru LexaPerplexa):

Stai asa ca nu merge doar cu un multumesc pentru raspuns! Trebuie sa rezolvam problema, nu?
mmmm...pare-mi-se ca esti fata? Ca voiam sa te pun sa desfaci capacul de la unitate si sa te uiti inauntru la placa de baza, dar mi-e frica. Ce zici, te bagi? aah e laptop! Pff. Da-mi modelul laptopului si il caut eu pentru tine.

| LexaPerplexa explică (pentru MitroKta):

IBM ThinkPad T42. big grin

| MitroKta a răspuns (pentru LexaPerplexa):

Uite aici drivere audio. cauta-l pe cel potrivit pentru sistemul tau de operare, windows xp cred.
http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=MIGR-55386

| BSwwatch a răspuns:

Driver Genius Professional, el rezolva problemele legate de drivere si update-uri!
Este foate bun.

| carhartt a răspuns:

Reinstalezi driverul audio.

| Siyah a răspuns:

Reinstaleaza driverul de sunet.

| LexaPerplexa explică (pentru Siyah):

Usor de spus, am incercat asta de mai multe ori, dar fara rost. Imi scrie ca nu gaseste fisierul.