| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a întrebat:

Cineva care se pricepe la Fitness și slăbit, dacă merg la sala și alerg, fac abdomene, sar coarda și beau ceai verde de 4 ori pe zi, înainte de a mânca, in cât timp slăbesc? Am grăsimime pe abdomen și vreau sa scap de ea repede

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pui apa seara intr-un flacon de 1, 5-2 litrii, iar dimineata incepi sa-l bei, pana la terminarea apei, dupa care poti manca, dar cu masura. Inainte de fiecare masa bea un pahar mare de apa.

Iti dezumfla si balonarea si iti da si senzatie de saturatie, sa nu mananci prea mult.

| peperonies a răspuns:

Asta e ca si cum ai intreba daca imi spal pantalonii cu vanish de 3 ori pe saptamana in cat timp ajung campion european la culturism.

daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi. sportul e optional. spor.

| DovleacTurbat a răspuns:

Slabesti prin alimentatie (deficit caloric) prin sport doar iti intreti si evoluezi in cea mai buna versiune a ta.

| kiri11 a răspuns:

Daca te intereseaza un produs care te ajuta in problemele caderii sau orice alt fel de problema, citeste opiniile produsului vivese senso duo. Eu il folosesc si sunt foarte multumita. happy

| KillaNoFilla a răspuns:

Slabirea consta in cate calori consumi/arzi pe zi.
-Slabesti prin miscare,alimentatie chiar si daca stai,creierul arde calori.
-Cu cat efortul e mai mare si mai lung cu atat arzi mai multe calori.
-Slabirea prin infometare nu e sanatoasa.
-Renunta la combinatia zahar cu lipide(placinte,inghetata,tort,prajituri,etc),creaza starea de foame permanenta.
-Renunta la alchool, ciocolata, unt
-Consuma carne slaba(peste, pui, etc)
-Nu consuma mai mult de 30g zahar pe zi(2 pahare de cola, sprite)/40 g daca faci sport.Ce depaseste se depune in ficat apoi pe corp.

http://www.csid.ro/calculator-calorii/

| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 explică:

Va mulțumesc mult de tot! happy