| Ionut2143 a întrebat:

Hei!
Vreau sa dau la facultatea de Inginerie Electrica si Tehnologia Informatiei si am o nelamurire: se ia totul de la 0? Eu am fost la profil de mate-info dar informatica nu stiu, in schimb mate stiu. Multumesc pentru lamurire!

3 răspunsuri:
| Gogu06 a răspuns:

Matematica faci doar in primul an, fizica la fel. Nu nu se ia de la 0 matematica, recapitulezi clasa a 9-a a 10-a a 11-a si a 12-a in 30minute la primul seminar de algebra.

| Ionut2143 explică (pentru Gogu06):

Nu prea ma intereseaza matematica ca stiu, dar la info se ia de la 0? ca multi merg la aceasta facultate care au terminat un profil uman...

| Gogu06 a răspuns (pentru Ionut2143):

Da dar pe acelasi sistem de mai sus