| Andreea028131 a întrebat:

Hello. Daca trimit niste bani prin posta, persoana la care trimit ii va putea ridica in aceeasi zi?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ii va putea ridica in maximum o ora de la trimitere, daca ii trimiti prin mandat on-line. Detalii poti citi aici:
"http://www.posta-romana.ro/services/mandat-on-line_56. Numai bine!

| mady04 a răspuns:

Da, dupa o ora daca ii trimiti telegrafic, dar asta o sa coste cam 7 lei, din cate stiu si e garantat ce-ti zic. big grin

| melek a răspuns:

Depinde cum ii trimiti: Modalitati de transfer rapid de bani(Mandat Postal, Western Union, MoneyGram, Paypal, Transfer bancar, etc). banii trimisi prin mandat postal ajung la destinatar in aproximativ 7 zile lucratoare.

-Mandatul postal on-line este cea mai rapida modalitate de transfer prin Posta Romana, suma de bani trimisa ajungand la destinatar in aproximativ o ora. Prin mandatul postal on-line se pot trimite doar sume in lei si pot fi ridicate de la orice oficiu postal informatizat.
-Daca doriti sa transferati bani rapid, Western Union este o alegere potrivita deoarece transferul se face in cateva minute, iar banii ajung in siguranta la destinatar. Puteti trimite sau primi bani oriunde in/din lume sau in/din Romania.Pentru transferul de bani folosind Western Union nu este nevoie sa aveti un cont sau un card, primirea banilor se face prin completarea unui formular. Dezavantaje- primirea banilor se poate realize doar in intervalul orar de functionare a agentiilor Western Union- comisionul perceput de Westwrn Union la transferul de bani este destul de mare.
-MoneyGram este o alta varianta rapida de transfer de bani. In doar 10 minute banii ajung acolo unde este nevoie. Nu aveti nevoie de un card sau cont, banii putand fi ridicti de la una dintre agentiile MoneyGram prin completarea formularului tip.
Pe langa banii trimisi, puteti dauga si un mesaj gratuit format din maxim 10 cuvinte persoanei careia ii transferati banii.

Dezavantaj: - comisionul la primirea banilor variaza in functie de suma trimisa/primita, comisionul minim fiind de 5, 9 Euro.

| cosminaruxandra a răspuns:

Da, ii poate luat dupa 2 ore dupa ce i-ai trimis.