| ApaMineralaPlata a întrebat:

Buna TPU as vrea sa va intreb cum as putea sa trimit bani prin posta? happy

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Te duci la cel mai apropiat oficiu postal de la tine din oras, si spui ca vrei sa trimiti un mandat postal cu o anumita suma de bani. O sa primesti un formular cu acet nume, unde completezi numele si adresa destinatarului, numele si adresa expeditorului ( ale tale ), precum si suma care va fi trimisa.
Prin mandat postal simplu ajung banii in doua zile maxim. Mai exista o varianta mai rapida ( o afli la posta), prin care ajung in aceeasi zi dar platesti un comision mai mare.
Oricum platesti o anumita suma comision pentru serviciul asta de expediere ( suma e mica).
Daca nu te descurci, cere si ajutorul doamnei de la ghiseu.

1 răspuns:
| curcubeuincolortumblr a răspuns:

Nu mai bine te duci tu pana la posta sa intrebi? Pentru ca nu stiu daca gasesti pe cineva de aici care sa stie.
Pai exista MoneyGram sau multe alte optiuni la posta de trimitere a banilor.