| Alinaalian1234 a întrebat:

Hey. Am auzit ca exista oamei care fac vraji cu ajutorul diavolului. Este adevarat si daca daca cum poti scapa de aceste vraji care se napustesc asupra ta?
FUNDA

6 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

CEau:*
nu sunt adevarate...nu exista asa cevalaughingsunt numai minciunirolling on the floor)oh go on

| sensa a răspuns:

Da.exista.exista farmece si tot felul de prostii din astea(cu obiecte luate de pe la morti etc). din cate stiu se poarta un obiect vestimentar pe dos sau tamaie(insa tu vb de lucruri mult mai puternice de atat). stiu se merge f mult pe la biserici, vb cu un preot.cauta unul in care sa te poti increde si sa te indrume.in niciun caz sa nu apelezi la vrajitoare sau sa incerci sa faci tu vrajihappy incearca sa crezi in dumnezeuhappy Wladutz de cele mai multe ori se leaga tocmai de cei ce nu cred in ele. ps: daca gasesti obiecte ce crezi ca provin de la vraji(gen ata innodata, mucuri de tigara, desi nimeni din casa nu fumeaza) sa nu le arunci in focwinking

| Wladutz a răspuns:

In principiu daca nu crezi in asa ceva nu se leaga dar daca traiesti cu frica asta tot ce e in neregula ti se va parea ca e blestemul.Dar ca sa fi sigura eu te sfatuiesc sa mergi la un preot si sa iti faca dezleghare de orice fel de farmece si sigur Dumnezeu te scapa.

| SerbanSnake a răspuns:

Da din pacate exista anumiti oameni ce lucreaza cu diavolul, daca ai ghinionul sa ai parte de asa ceva desigur ca cel ma indicat este si apelezi la un preot, bafta si stai departe de lucruri din astea!

| ShyKido a răspuns:

" Ai auzit". Pai daca ai auzit si chiar nu ai legatura cu subiectul, nu trebuie sa iti bati capul cu modul de a scapa de chestii de genul. :* I dont know.sunt atatea si atatea. daca as spune ca nu exista nu as avea un argument. Si daca tu consideri ca esti "blestemat" cu asa cevaa.Scapi prin credinta.Nu te mai gandi. traieste.ti viata, fiiii calm. Nu iti bate capul cu asa ceva.

| Cezar2189 a răspuns:

Nu cred in asa cevalaughing cum sa lucrezi cu diavolul?laughing ce ti-a iesit diavolu asa in cale sh te-o intrebat daca vrei sa lucrezi cu ellaughing nu exista vraji...toate astea sunt trucuriwinking sau foarte mare concentrare.sau alte lucruri care te pot ajuta sa ridici un lucru din metal fara al atinge.gandestete ca daca s-ar putea face vraji.
unii oameni ar putea zbura, ar face multe lucruri imposibile...winking