| Laly_4113 a întrebat:

Hey, am mare nevoie de ajutor. Duminica mergem in excursie la castelul groazei la bran si imi este tare frica sa intru, mi-e foarte frica. Ce chestii sunt in tunel macar as vrea sa mai stiu dinainte ca mi-e ca mor sau leshin pe acolo. Ce sa fac, mi-e o frica de mor sa intru.CUm sa scap de frica, mi-e frica.Pls ajutor

Răspuns Câştigător
| dienuk a răspuns:

Hey. e fte tare akl. am fost eu si merita :X sunt niste oameni. imbracati ciudat laughing un perete care se misca big grin adica m rog. e un cearsaf defpat laughing. si un loc unde sunt serpi de plastic big grin. si mai multe. asta era acum` 1 an cand am fost eu big grinhee hee acum` nu stiu daca mai e la fel. da` nu trebuie sa-ti fie frica. asa eram si eu tongue dar chiar merita sa mergi :* app. eu am vbit despre casa groazei. in castel nu te sperie nimic. e o kestie normala happy dar nici tu nu te`ai exprimat corect happy

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu ai de ce sa te sperii, nu e asa cum spui tu, acolo poate mai vin si oameni care au probleme cu inima, crezi ca si-ar asuma o asemenea raspundere?

| Elena1234456 a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie frica.Este un castel ca oricare altul.Nu sunt monstri acolo, sau vampirihee hee - astea sunt doar povesti.Gandeste-te ca vei fi alaturi de toti colegii tai, nu are ce sa ti se intample.

| <3dark-shadows<3 a răspuns:

Am fost si eu. laughing Acum rad de mine ca ma speriasem ca "proasta"laughing Cand am intrat in tunel era un fel de pod dar drept care se clatina si de jur imprejur era o iamgine cu multe culori si se misca si iti dadea impresia ca tu te invarti. Prietena mea Adh3 de care ti-am zis la alta intrebarea ne spunea ce va urma ca m-ai fusese dar se schimbase crying Fac aia la zgomote ciudata. Si sa-ti zic faza tare laughing Eram ultima si toata groaza era in mine si persoana din fata Adh3 laughing Fetele de la mijloc stateau bine mersi laughing Si sa nu mai spun ca Luana( am zis ca intrebarea cu prieteni falsi) mi-a tipat mai tot timpul in ureche laughing A fost tare erau lucruri fosforescente aveau aia masti, am fost intr-o camera cu un schelet pe o masa de spital, erau niste scari pe care le urcai ca sa iesi din tunel frate si era unu in spate imbracat ca asa zisa "Moartea" care mai avea putin si ma lua de picioare. Dar am scapt cu bine. Nu are de ce sa-ti fie frica dar ai grija cu banii si telefonul ca aia trg de tine si cine stie ce nimeresc un telefon ceva laughing Mama ce-am tipat atunci laughing O sa te sperii cand o sa intri dar dupa cand se va termina o sa ti se para chiar amuzant. Aici am vorbit despre Casa groazei, Castelul Bran e super :X Am fost si in clasele mici si in cele mari acolo. Sunt multe lucruri frumoase de vazut. Parca la inceput inainte s aintri aluia careia ii dadeai bani iti lipea o bratara din hartie parca cu buline galbene laughing Nu mai stiu o aveam pusa bine ca amintire laughing Un mic pont in caz ca intri stai la mijloc ca poti intra cu inca 3 persoana (maxim 4 impreuna). La mijloc nu e asa rau ca stii ce va urma de la ala din fata si mai ai altii in spate care pot so pateasca in locul tau, "pateasca" in ghilimele happy

| lilboutique a răspuns:

Am fost si eu tot in excursie, e adevarat te sperii dar nu e asa rau.

| heartgrenade a răspuns:

Deci.intri, este sa o spirala cu luminite colorate care se invarte si te ameteste. o sa ai senzatia ca te rastorni. dupa perdea, o sa vina un ciudat si o sa te sperie. daca cobori scarile, treci prin toate camerele, dar daca faci imediat stanga dupa perdea sari de cateva, e o camera cu scheleti, una in care podeaua e moale si pe pereti sunt gandaci, una cu frankenstein pe o masa disecat, o camera cu dracula, care e un nene nemiscat peste care eu am cazut. la un moment dat, aproape de final niste maini te apuca ...si la sfarsit e un urat sub un pod care o sa te apuce de picior sau n-o sa te lase sa treci. si cam atat