| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am un Samsung star 2 si dintr-o data cand incerc sa intru pe net imi arata "Serviciu indisponibil". Mentionez ca netul inainte mergea, iar cand am sunat sa retrimita configuratia la setari mi-au dat un mesaj ca o sa le primesc, dar am asteptat destul de mult si nu am primit nimic.
Ce pot sa fac? Multumesc!

1 răspuns:
| nutuxcristian a răspuns:

Salut! Nu sunt posesorul niciunui Samsung, nu sunt fan Samsung, deci nu stiu sa zic multe, insa te pot ajuta cu cateva idei de rezolvare:
•Intri in setari >conectivitate>retea>conexiuni.Acolo dai creare si introduci setarile
•Sau, dupa ce trimiti toate alea prin SMS si nu le-ai primit, incearca sa ignori aceasta configurare si sa dai un simplu restart telefonului.
• De asemenea este recomandat sa incerci si restartarea telefonului