| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey are careva crema B.B Cream de la Garnier este buna de ceva vreau sa imi comand si eu si nu stiu daca e buna sau nu?

5 răspunsuri:
| JustInCase_1628 a răspuns:

Crema de la garnier nu are nicio legatura cu produsul BB cream. Crema BB este cel mai bun produs de infrumusetare in Asia in momentul actual. Produsul este originar din Germania unde era utilizat de dermatologi pentru a ajuta pacientii ce au suferit operatii de piele cu laser sa-si calmeze si regenereze pielea.

Cu putin timp mai tarziu, celebritati din Korea au inceput sa foloseasca aceasta crema si mania a inceput. Marile companii au preluat ideea si au pus produsul pe piata la dispozitia publicului deschis. O BB cream "adevarata" inseamna : baza + fond de ten + corector + machiaj natural + protectie solara (pentru a evita imbatranirea prematura a tenului si petele solare)+ hidratant + control asupra secretiei de sebum + proprietati de vindecare ( regenerare a pielii, inchiderea porilor, tonifiere ).
Eu am BB cream de la skin79, care indeplineste toate conditiile de mai sus. Aplicata pe fata are o tenta gri, iar in cateva minute devine aceeasi culoare cu tenul. Nu se compara cu Garnier, care este doar o crema colorata, disponibila in doua nuante (ambele cu tenta galbena) care nu imita culoarea naturala a tenului. La caldura tinde sa luceasca, sa curga de pe fata si sa formeze pete. Daca iti doresti o BB cream, nu o vei gasi de la Garnier. Daca vrei o simpla crema colorata, da.

| CarlaD a răspuns:

Eu am incercat-o in magazin.nu acopera deloc...in schimb miroase a trandafiri si dupa intindere se simte ca si cum ai fi aplicat o crema.Stiu ca, contine crema dar nu acopera deloc.

| Yasmine18 a răspuns:

Da,este foarte buna.

| MyDiana a răspuns:

Daa eu am este ff buna, acoperaa fff bine cosurile de pe fata... uite rezultatul http://www.google.ro/......tp?/imgres

Fundaa:>?