| alma200033 a întrebat:

Hey! Cum as putea învăța engleza la perfect?

6 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Perfect compus/perfect continu?

| Bizon95 a răspuns:

Te muti in SUA/Anglia
te duci la scoala Americana/Engleza (sunt si in rrominica)
iti gasesti un profesor cu care faci o tona si jumatate de pregatire

altfel, aplicatii ca duolinguo sau engleza fara profesor, te invata doar sa te descurci, pana nu ajungi sa o... FRECI BINE, nu ai cum sa ajungi la perfectiune

| FaraNume1245 a răspuns:

Cum ai învățat limba română? Urmează același proces pentru orice limbă vrei să înveți.

| XYZ02 a răspuns:

Perfect?
Cred ca cea mai buna varianta este sa locuiesti intr-o tara vorbitoare de engleza pentru cel putin cateva luni.Cursurile/Meditatiile de engleza nu te vor ajuta prea mult in contextul in care tu vorbesti limba deja putin mai stramb.

| lorena1gianinak a răspuns:

Fa lectii de engleza cu profesori sau pe net.Sunt multe modalitati de a invata.O modalitate ar fi sa stai de vorba cu un nativ englez.

| beck2804 a răspuns:

Cea mai bună modalitate este sa iti petreci timpul cu o persoana care vorbeste engleza si nu are cetatenie romana. Asa vei invata de la acea persoana cum trebuie sa pronunti unele cuvinte sau cum nu trebuie sa le pronunti. Iti poate explica in mare parte daca faci greseli gramaticale sau nu. O alta metoda este sa iti cumperi cd-uri si carti ce te ajuta sa inveti gramatica limbii engleze. Poti instala si aplicatii ce te invata partial engleza ( duolingo ). Sper ca te-am ajutat.