| dulausmax a întrebat:

In cat timp as putea invata limba engleza perfect adica m-am mutat in America si as vrea sa imvat limba perfect si sa am si accentul lor

6 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poate dura toata viata

| NYK4u a răspuns:

Depinde doar de tine, cat de repede te adaptezi la limba. Poate sa dureze 5luni sau 10ani, depinde doar de tine.

| Borsko a răspuns:

Un prieten de-al meu s-a mutat in Spania pentru doi ani si consider spaniola mai grea decat engleza, si el a invatat limba in curs de 2, 3 luni.

Daca stii macar engleza de baza, cu un dictionar o vei invata foarte repede, si te vei perfectiona la fel de repede.

| Biiskrem a răspuns:

Dacă trăiești printre ei o să-ți intre pe gât și limba și accentul.

| AncuxD a răspuns:

Dacă o auzi zilnic și reți, în maxim 3 luni ar trebui să știi limba. Cu accentul durează ceva mai mult. 5 luni thinking
Fundă?

| RaduIAndrei a răspuns:

Totul depinde de tine. Invata prima data timpurile verbale, trebuie sa le sti perfect. Dupa aceea uita-te la filme si foloseste subtitrarea in engleza, in timp ce asculti muzica citeste si versurile. Te sfatuiesc sa asculti muzica rap fiindca foloseste si limbaj de cartier, lucruri pe care nu le prea auzi in filme sau alte melodii. Si incearca sa citesti si carti.