| MirunaEliza a întrebat:

Hey eu miercurea am de la 17-18 dansurile pe care le iubesc mult dar doamna de matematica a mutat pregătirea tot de la 17-18 iar asta înseamnă ca trebuie sa renunț la dansuri dar nu vreau dar dacă nu ma duc la pregătire se supăra doamna pe mine. Ce ar trebui sa fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Dacă pregătirea e în particular, să vorbești cu ea și să îi explici că dacă nu se poate să o schimbe, nu o să renunți, dar ți-ar face plăcere să mergi și la dansuri și, dacă e posibil, să te mute în altă zi sau la altă oră.
Profesorii nu sunt chiar bau bau și pot înțelege anumite situații. Dacă e la școală și face cu toată clasa, nu prea ai ce face...

| MirunaEliza explică (pentru anamariarot):

Face cu copiii care vor

1 răspuns: