| enerky a întrebat:

se poate da reset la windous adica sa mi sa steaga toate programele?

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

De obicei laptopurile au incorporat un program de la ele "recovery manager" care te ajuta sa reinstalezi windows-ului si sa-l faci ca din fabrica (cauta in start "recovery" si vezi daca gaseste ceva, se aplica doar in cazul in care windows-ul este cel din fabrica). windows 8 are o optiune de reset, gasesti mai multe detalii aici http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/restore-refresh-reset-pc
ca sa reinstalezi windows-ul uite un tutorial aici http://videotutorial.ro/......ial-video/ este pentru vista dar se aplica si la 7 sau 8.
PS: orice optiune ai folosi iti recomand sa-ti salvezi datele importante pe o cheita sau HDD extern.

| Enki a răspuns:

Chiar ai vrea sa iti stergi toate programele? eu nu as face asta. dureaza ceva sa le instalezi inapoi

| Gabrielitos14 a răspuns:

Cu siguranta, acum depinde ce vrei daca vrei sa il resetezi de tot ( Adica sa-ti faci windowsul din nou) sau daca vrei doar sa mai stergi din ele. Daca vrei sa stergi tot din Pc roaga pe cineva mai experimentat sa iti instaleze windowsul, daca vrei sa mai stergi din programe intra in : My Computer, Control panel( in stanga), Add or remove programs, si dupa dai remove la programele care crezi tu de cuviinta ca nu-ti folosesc. Sper ca te-am ajutat happy Bafta

| enerky explică (pentru Gabrielitos14):

Eu as vrea sal resetez de tot se poate fara sami reinstalez windous?