| Lesu22 a întrebat:

Ieri mi-am scapat telefonul in apa (Un Nokia 2230c) I-am scos bateria si cartela l-am pus la uscat la soare,l-am mai uscat si cu feonul, Spre seara l-am pus intr-un prosop.Prima data nu-mi pornea dupa au inceput sa porneasca pe rand Display-ul,Lumina de la taste, dupa ce a inceput sa mai iasa apa din el puteai distinge culorile.Acuma merge doar daca il tin in priza sau cu o melodie pornita pe background.Ce ma sfatuiti? Sa-l mai las sa se usuce?

Răspuns Câştigător
| RalucaNiță a răspuns:

Nu eu, dar mama da ...chiar de 3 ori. A cazut in balta la pescuit cu telefonul in buzunar, odata l-a scapat in cana cu ceai si odata in toaleta laughing) De fiecare data a fost cate un alt tip te telefon, dar ce conteaza este ca toate 3 merg si acum. Cu unul dintre ele a avut probleme nu l-a lasat sa se usuce bine. A fost folosit imediat si s-au coxat tastele. De aceea am zis ca trebuie lasat bine sa se usuce si sa nu il folosesti.

2 răspunsuri:
| RalucaNiță a răspuns:

Da,cateva zile si nu il mai folosi. O sa se strice mai rau happy

| Lesu22 explică (pentru RalucaNiță):

Pot sa spun ca sunt un maniac, stau pe retelele sociale/internet 10 ore din 24.Nu stiu daca pot rezista tentatiei.Am sa incerc.Pot sa te intreb daca ai mai trecut si tu prin aceeasi situatie?

| RalucaNiță a răspuns (pentru Lesu22):

Nu eu, dar mama da ...chiar de 3 ori. A cazut in balta la pescuit cu telefonul in buzunar, odata l-a scapat in cana cu ceai si odata in toaleta laughing) De fiecare data a fost cate un alt tip te telefon, dar ce conteaza este ca toate 3 merg si acum. Cu unul dintre ele a avut probleme nu l-a lasat sa se usuce bine. A fost folosit imediat si s-au coxat tastele. De aceea am zis ca trebuie lasat bine sa se usuce si sa nu il folosesti.