| Joker3134 a întrebat:

In Anglia e legala marijuana? Daca nu, macar pedeapsa e mai slaba?

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu daca in Anglia este sau nu legal consumul de marijuana, dar exista tari (chiar europene) unde nu este interzis.
Unii sustin chiar ca, marijuana este indicat si pentru tratament medical in cazul unor afectiuni.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu e legala, pedeapsa e mai slaba.

| Crackman a răspuns:

Pai din cate stiu eu nu este legala.
Pedeapsa este mare din simplul fapt ca este considerat contrabanda, risc asupra populatiei. etc

| BuLaNNNeL a răspuns:

Du-te in Amsterdam, e foarte curata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vazut ca nu ai sens, tanti?

Trist.

| kopli a răspuns:

Nu si nu.

| OAly a răspuns:

Nu stiu legile Angliei dar sper ca marihuana si orice alt drog sa fie ilegale in toate tarile din lume iar pedepsele sa fie cat mai drastice.

| OAly a răspuns:

Ce sa nu doara? Marihuana? Consumul de marijuana provoaca atat dependenta fizica cat si psihologica, iar consumul cronic poate determina nenumarate efecte fizice si mentale negative. Deterioreaza memoria si capacitatea de a intelege lucrurile si reduce abilitatile de a face lucruri care necesita concentrare si coordonare (cum ar fi conducerea unui autovehicul).
Din pacate doare.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru OAly):

Mno,exista si site-uri anti-drog, oricum...nici ciocolata nu e sanatoasa, sa nu mai vorbim de tutun si alcool care is legale.Si nu, nu ma refeream la consumul de marijuana

| anonim_4396 a răspuns (pentru OAly):

E treaba ta dacă folosești ceva necorespunzător. Din motive medicale, din partea mea ar trebui legalizat.

| OAly a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Cred ca nici tu nu stii la ce te refereai.

| OAly a răspuns (pentru anonim_4396):

La 14 ani nu cred ca esti in masura sa spui ce ar trebui legalizat. Nu ma astept sa ai multe cunostinte la varsta asta dar sa dai eronat la niste informatii oficiale inseamna ca refuzi sa afli lucruri noi, si te incapatanezi sa ramai incult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OAly):

Putin ar trebui sa iti pese de varsta mea, adolescentii de 14 ani nu pot avea opinie proprie? Majoritatea de varsta noastra sunt mai informati decat oameni maturi la 40 de ani, asa ca nu mai judeca dupa varsta.

Conform logicei tale, ar trebui sa ilegalizam tot, orice are efecte negative daca e folosit necorespunzator.

| OAly a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt convinsa ca ai o multime de opinii proprii. Explodezi de atatea opinii si mai toate opuse celor ale adultilor. Am si eu o fiica de varsta ta si stiu ce va poate creierasul. Dar ar fi vai de voi daca adultilor nu le-ar pasa de voi si de opiniile voastre.

Conform logicii in general (nu a mea) ar trebui ilegalizat orice are efecte negative.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OAly):

"Conform logicii in general (nu a mea) ar trebui ilegalizat orice are efecte negative."

Bine, te rog ilegalizeaza si oxigenul, si ala are efecte negative.

| MichaelKinGzZz a răspuns:

Pana la urma oriunde se poate consuma (La tine acasa/La prietenu acasa/ Scara de Bloc/ Pubela de gunoi/ SubSol etc etc). Dar gandeste-te de doua ori inainte sa faci asta deoarece oricine si orice te poate ajuta (In procurare *ma refer*) Si odata incasata prima doza dupa aia o sa iti doresti din CE IN CE mai mult. Si riscu sa ajungi ori in Romania ori in Anglia la puscarie devine din CE IN CE mai mare. Plus de asta priveste partea buna... Puscaria este cel mai bun lucru care ti-se poate intampla (Asta daca luam in consideratie si factorul SUPRA DOZA urmata cel mai probabil de deces)

| iulian502 a răspuns:

Normal ca nu este legala in nicio tara nu este legala