| Andrei7520152 a întrebat:

In cazul in care ti se strica o piesa pentru care ai garantie (placa video, placa de baza, HDD etc), cat dureaza pana primesti o piesa noua? o saptamana, o luna, mai mult? daca am impresia ca magazinul trage de timp, ce pot face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O luna! Aveti vreun act ca ati returnat-o? Sa nu o faca pierduta. Oricum, va recomand sa mergeti miine la prima ora (acum se inchide) la OPC cu actele pe care le aveti de la cumparare, returnare, etc. Va mai dura si la ei o luna asa ca, nu aminati. Succes.

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 explică:

E un magazin specializat din cluj. am luat de la ei o placa video care intre timp s-a stricat. o returnez, imi spun ca nu au pe stoc si ca trebuie trimis inapoi la furnizor. de atunci a trecut exact o luna. am sunat acum doua saptamani dar n'au fost de mare ajutor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru funda. Sper sa va rezolvati problema rapid.

| Andrei7520152 explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru ajutor. am sunat pe cei de la magazin si mi'au zis ca nu pot schimba placa pentru ca nu se mai fabrica. ma pot duce maine sa recuperez banii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei7520152):

Perfect. Dar puteau sa apuna asta inca de atunci. Nu cedati daca va propun ceva ce nu va convine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei7520152):

O luna! Aveti vreun act ca ati returnat-o? Sa nu o faca pierduta. Oricum, va recomand sa mergeti miine la prima ora (acum se inchide) la OPC cu actele pe care le aveti de la cumparare, returnare, etc. Va mai dura si la ei o luna asa ca, nu aminati. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, trebuie schimbata pe loc (daca au in stoc). Daca nu, se inlocuieste PC-ul cu totul. Nu lasati sa treca timpul si sa iasa din garantie. Este un magazin specializat? Pentru ca altfel, nu vad cum ar putea ei sa-l repare. Dar daca nu si nu, apelati la OPC. Va spun eu ca fac minuni (am patit, am rezolvat).