| Andradaadu a întrebat:

In iulie fac 14 ani , si vreau sa ma duc in Romania pasaportul meu expira in septembrie, este adevarat ca , cu 6 luni inainte expira? Si as putea merge singura cu aprobarea parintelui ? Multumeschappyb

4 răspunsuri:
| LionDen a răspuns:

Nu se poate sa mergi singura,ai nevoie de un insotitor, fie el tutore legal(mama-tata)sau un alt tutore, dupa ce se face o procura notariala cum ca raspunde de tine(trebuie sa aiba 18 ani sau peste)

| Andradaadu explică (pentru LionDen):

O prietena tot de varsta mea s-a dus in grija stuardezei, e adevarat ca pasaportul expira cu 6luni inainte?

| LionDen a răspuns (pentru Andradaadu):

Am impresia ca se poate si asa,am auzit si eu ceva de genul dar nu stiu sigur ce acte sunt necesare, ce bani trebuie sa-i dai stewardesei si NU, nu expira cu 6 luni inainte.Nu prea are sens intrebarealaughing.

| Andradaadu explică (pentru LionDen):

Mie asa mi s-a zis, dar merci de pont.