| Anomim2025 a întrebat:

La ce număr pot reclama un local in care se fumează? Nu 112.

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La protectia consumatorului si la politia locala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La politia locala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La protecția consumatorului bănuiesc, cauta pe net nr.

| Andreeaaadc a răspuns:

Nu reclami un local in care se fumeaza. Lasa l asa

| suntserios a răspuns (pentru Andreeaaadc):

Din cauza mentalitatilor de 2 lei ca a ta tara asta nu poate progresa

| Anomim2025 explică (pentru Andreeaaadc):

De ce? Nu suport fumatul. Așteptam de mult o asemenea lege și lumea nu o respectă.

| suntserios a răspuns (pentru Anomim2025):

Pentru ca el e fumator din ala care are impresia ca are drepturi dar nu si obligatii

| Andreeaaadc a răspuns (pentru Anomim2025):

Sunt prea multe legi care nu se respecta, e inutil sa incerci sa ti bati capul

| Andreeaaadc a răspuns (pentru suntserios):

Mersi te puppppp. tara asta nu prea are sanse, dar e ok sa faci pe bunul samaritean, sa i sari in ajutor cu un raspuns ok si sa ma jignesti pentru ca e chiar matur si inteligent... fiecare cu ale lui

| Andreeaaadc a răspuns (pentru Anomim2025):

Si ce treaba ai tu cu cei care fumeaza acolo? daca iti place localul si l frecventezi poti sa reclami ca se fumeaza acolo, altfel n are rost si nu iesi in evidenta cu nimic

| suntserios a răspuns (pentru Andreeaaadc):

Exact... nu prea are sanse tara din cauza oamenilor. Intro zi poate cineva o sa iti fure portofelul pe strada sau poate o sa te bata sa te jefuiasca si atunci sper ca nimeni nu va interveni ca citez "nu are rost sa iesi in evidenta cu nimic". Daca tu ai fost educata fara pic de spirit social atunci nu ii indemna pe altii care pot si vor sa faca ceva sa fie ca tine. Ca tine e deja prea multa lumea

| Andreeaaadc a răspuns (pentru suntserios):

De fapt, lumea nu intervine in chestii de genu din cauza fricii. si mi s au intamplat si mie destule, nu s-a bagat nimeni si stateau toti pe marginelaughing ai prea multa incredere in oameni, dar stii cum e speranta moare ultima

| Rob3rt97 a răspuns:

La politia locala se poate. Poti lua numarul de telefon de la sectia ta de exemplu si dupa suni.