| Beniamin_Dani_1994 a întrebat:

happy
Imi poate spune si mie cineva cum rezolv o problema? :/
Si anume ca, dupa ce imi deschid calculatorul (unitatea) totul merge perfect dar ecranul nu se aprinde decat dupa cam 3-4 minute si pana atunci face..cum sa zic..ca si cum ar clipii laughing pe scurt se aprinde se stinge si tot asa timp de maxim 1.Imi puteti spune de unde poate sa fie problema? trebuie sa reinstalez windowsul oare? sau?

7 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

E placa video, cedeaza.
Incearca alta placa video sa vezi daca tot asa face.

| Beniamin_Dani_1994 explică (pentru KillaNoFilla):

Nu cred ca e asta happy merge foarte bine in rest...doar cand il aprind face figura aia happy

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Beniamin_Dani_1994):

Dupa cele 3 minute te baga direct in windows? sau atunci incepe sa porneasca cu loading...

| Beniamin_Dani_1994 explică (pentru KillaNoFilla):

Deci compul se aprinde si intra normal in windows...pe desktop...numai ca ecranul nu se deschide in acelasi timp happy se aude cum se deschide si toate cele dar ecranul (monitorul) nu se deschide de la bun inceput ci dupa cele 3-4 minute

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Beniamin_Dani_1994):

Deci cand apare imagine, apare direct in desktop...Incearca monitorul la altcineva sa vezi daca tot la fel face. Daca face tot la fel atunci el e de vina
daca nu atunci, eu as zice ca placa video.
Altceva nu prea ai ce sa faci...

| edyedyedyedyedy a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windows ul, daca nu merge asa, trebuie sa schimbi monitorul. Si ar mai fii ultima varianta, intrii in bios si resetezi setarile. Funda?

| Beniamin_Dani_1994 explică (pentru edyedyedyedyedy):

Daca imi si spui unde in bios ar fi super laughing tongue