| Nic a întrebat:

Mai multi mi-au spus ca au survenit niste schimbari in ceea ce priveste obtinerea permisului auto.Mai exact am inteles ca daca iei sala poti sa dai proba practica(traseul) de 3 ori fara sa dai iar sala.
Cat de adevarat este? Cunoasteti cazuri recente?

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dacă iei sala, poţi să dai traseul când vrei, dar înainte să-ţi expire dosarul. Dacă ai picat traseul, dai din nou sala. Şi după a treia prezentare plăteşti 72 ron taxa de reexaminare.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

@n1c - da, programarea la traseu o faci şi dai sala. Dar ai posibilitatea să dai sala, iar dacă o iei să nu te prezinţi la proba practică şi să îţi faci altă programare pe altă zi.

| Nic explică:

Tin sa te contrazic.Programarea la traseu se face inainte de sustinerea probei teoretice(sala). Fara aceasta programare la traseu nu poti sustine proba teoretica iar traseul se da in functie de disponibilitate adica cand au ei chef.

| Nic explică:

Am dat traseul azi si se pare ca nu s-a schimbat nimic. happy