| grigor3 a întrebat:

Mai stiti cazul cu balena albastra? chiar credeti ca vine cineva sa va taie daca nu continuati jocul? mie mi se pare de o absurditate incredibila, mai ales ca nu sunt cazuri cand a venit sa taie nimeni pe nimeni

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Majoritatea sunt copii care sunt usor de manipulat.Sunt copii antisociali sau despresivi care stau mereu inchisi in ei si in casa.E normal ca o data ce exista ceva care continu iti spune si incearca sa te convinga ca mai bine mergi sa te spanzuri ca nu mai ai de ce sa traiesti esti gras si urat avand depresie si copiil fiind pui botu.Stiu un caz in care parinti unei fete de 13 14 ani s-au despartit si atunci automat maicasa muncea mai mult si nu avea atata timp de ea ea cum era obisnuita cu mami s-a simtit singura si sa aruncat de la etajul 7 fara sa joace focu ala tampit.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca sunt atat de idioti in cat sa joace jocul ala serios, sunt si atat de idioti incat sa creada asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca nu vine nimeni

| RzV28 a răspuns:

Jocul a fost creat de niste oameni destepti care au vrut sa vada daca lumea se lasa manipulata atat de usor de un simplu joc. Din pacate se pare ca unii sunt condusi de telefon si de ceea ce iti zice un joc. Probabil ca creatorii nu se asteptau ca lumea sa reactioneze chiar asa dar se pare ca unii chiar sunt total controlati de tehnologie si nu mai pot gandi rational si gandesc doar ce vad pe net si in jocuri. Din pacate copiii au inceput de mici sa fie dependenti de tehnologie prea avansata pentru mintea lor si asta in manipuleaza si le fura mintea. Acum copiii nu mai sunt in stare sa gandeasca pentru ei, incearca sa gaseasca orice solutie pe net.