| ReignForest a întrebat:

Marți când m-am trezit am simțit că am ceva pe gât, iar după ce am mâncat am luat pastilă de de gât. Seara când am ajuns acasă am luat un nurofen și mai pe seară frecție. Miercuri dimineață am luat nurofen și un acc 600. Mă durea oasele și mi s-a făcut frecție, am rămas acasă, am mai luat nurofen și pastilă de gât, seara după baie mi s-a făcut iar frecție, iar înainte de ora 23 am vomat puțin. Joi dimineață pe la ora 3 și ceva am mers la baie și mi s-a făcut frecție. Am mâncat, am luat nurofen și acc 600. Puțin mai târziu am mers la magazine, iar la al 2-lea magazin am tușit foarte rău. Acasă am luat pastilă de gât și am băut apă. Simt cã am ceva pe gât și tușesc sec(ieri mai pe seară tușeam secreție de aia și nu prea rău) și mă ustură pe gât. (când tușesc). Când tușesc tare și rău merg la baie că vomit dar puțin. Nu mă pot liniști. Ce o fi?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te liniștești.

| carevaescu a răspuns:

Cel mai probabil ai o gripă nasoală. Pastila de gât e mai mult placebo. Timpul le va rezolva pe toate într un fel sau altul. Dacă în câteva zile nu ți se ameliorează starea du te la medic

| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Nu știu. Și eu sunt curios. Eu zic să așteptăm aici pe cineva care pune diagnostice online fără să poată controla medical pacientul. Ăștia sunt cei mai tari.