| User26727272727 a întrebat:

Mi-a sunat telefonul din greseala pe emergency call in buzunar timp de 17 sec la 112, ce pot pati? Mi-am dat seama abia dupa jumate de ora cand am ajuns acasa ca a sunat

12 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Au si raspuns cei de la 112?

| darrio2007 a răspuns (pentru helpforyou):

Daca era in buzunar, de unde sa stie?

| helpforyou a răspuns (pentru darrio2007):

Simplu, se vede pe telefon. Cel putin eu vad asta. Eu patesc foarte des ca sa apeleze din buzunar. Si vad daca apelul s-a efectuat sau nu si timpul cat a fost deschisa aceasta convorbire. Fiecare numar are un istoric, unde vad toate apelurile si durata lor.

Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns (pentru Bubico2022):

Te cam bagi in seama si mai si jignesti. Nu meriti un raspuns.
Dar pentru ca mai sunt si altii care citesc, specific am
- "e telefon ai tu? o caramida din mileniu trecut?!?" - un Samsung de ultima generatie. Si tot pentru stiinta ta schimb telefonul la 2 ani.

Deci da este o caramida care imi spune la istricul numarului in ce data si la ce ora a fost convorbirea. Daca convorbirea nu a avut loc imi scrie cu Apel de iesire fara sa continue cu nr. de minute si de secunde. Astfel ca stiu de fiecare data cand a fost apelul, daca a fost de la mine sau din partea cealalta si durata apelului.

Poate te uiti la tine in telefon si descoperi cu uimire ca ai aceasta superba functie pe care din nestiinta nu o folosesti.

Te rog nu mai jigni ca iti dau raport.

Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns (pentru Bubico2022):

Eu ti-am spus clar ce am eu si ce imi arata pe telefon. Deocamdata vad ca tu porti discutii sterile.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru helpforyou):

Cunosc si eu aceste chestii. Dar ecranul fiind inchis, e mai greu sau imposibil sa se apeleze.

| helpforyou a răspuns (pentru darrio2007):

Eu, din pacate patesc asta mai mereu. Telefonul este inchis si totusi se formeaza"numere".

Adevarat ca nu am avut neplacerea sa fie un numar valid din agenda si sa sune. Si telefonul este Samsung de ultima generatie. Pana la acest telefon nu pateam asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru helpforyou):

Nu am patit asa ceva niciodata. Si am un serviciu in care fac multa miscare. Iar telefonul este permanent in buzunar.

| helpforyou a răspuns (pentru darrio2007):

Nici eu, pana la ultimul telefon. Dar mai are putin de "trait", urmeaza next level cat de curand.