| bobo_1327 a întrebat:

Mi s-a ars placa video si as vrea sa o folosesc pe cea incorporata pana imi voi lua alta. Cum procedez? Ca am incercat sa bag cablu la placa incorporata dar nu a mers

5 răspunsuri:
| Johndoe2023 a răspuns:

Daca placa video s-a ars ar trebui sa functioneze cand bagi cablul pe cea incorporata. daca nu merge, ai 2 variante: 1. e si cea de pe placa de baza defecta 2. nu placa video este problema

| AlexandruTeodor a răspuns:

Vezi poate e de la monitor, incearca pe ambele placi video cu un monitor diferit si revino cu un reply happy Succes!

| DragoZ a răspuns:

Salut daca vrei sa folosesti placa video incorporata va trebui sa o scoti pe cea arsa din slot ca astfel nu ti se va aprinde monitorul Sper ca te-am ajutat

| bobo_1327 explică:

Am verificat monitorul si cablu si functioneaza asa ca eu am zis ca de la placa video ar fi problema

| Johndoe2023 a răspuns (pentru bobo_1327):

Ai incercat alt monitor pe calculatorul tau?
sau imprumuta o placa video de la cineva si vezi daca merge.
poti avea alta problema nu neaparat placa video