| PhotoIsMyLife a întrebat:

Ne ascultă Dumnezeu rugăciunile?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Normal că da.
Pa, pa.

mariana
| mariana a răspuns:

Daca sunt spuse din suflet si daca suntem oameni buni, atunci avem sanse sa ne asculte Dumnezeu rugaciunile. Insa uneori prin rugaciunile noastre, daca cerem lucuri care nu-i sunt dragi lui Dumnezeu, atunci degeaba ne rugam ca, nu ni se implineste pentru ce ne rugam si acesta este tocmai pentru a ne feri de ispite si de necazuri ulterioare.
O simpla rugaciune nu ajunge pentru a-ti ispasi pacatele, trebuie sa te rogi de regula si mai trebuie sa stii ca, anumite incercari ne sunt date sa trecem in viata, tocmai pentru a ne forma ca oameni si pentru a vedea "pragul de sus" cum se spune.
Credinta este buna pentru implinirea sufleteasca, persevereaza si vei vedea ca te vei simti mai bine cu tine insuti.
Multa sanatate si o inima curata.

| PurePoison a răspuns:

Poi, normal ca ni le asculta, Dumnezeu vede tot, El isi doreste ca noi sa ne rugam cat mai mult si sa fim credinciosi.happy

| BellsC a răspuns:

Da intotdeauna!
Dar ca sa ne ajute sa primim ceea ce `L rugam trebuie sa meritamwinking

| kyttu a răspuns:

Daca tu crezi in El da

| Iuliiaa a răspuns:

Nu. sigur ca nu! dumnezeu nu exista. daca ar exista asa cum zic unii, ne.ar ascultawinking

| ionutz2000 a răspuns:

Ce draq intrebare e asta.

| dYa_2944 a răspuns:

Eu cred ca exista eu tot timpul il rog ceva si cand imi doresc chiar se intampla kiss

| PokeDana a răspuns:

Buna.
De ce copiezi?
Va anunt pe tot ca acest utilizator este un mare fake.
Pozele ei sunt ale mele, mi le ia de pe facebook sunt sigura!
Aveti grija.
Si tu.nu mai copia! nu ma mai copia
invata sa ai propria ta personalitate.inauntrul tau tu nu vrei sa copiezi. dar mintea.nu te duce.