| AvalohAlyn a întrebat:

Asculta Dumnezeu rugaciunile?

Răspuns Câştigător
| Robyi a răspuns:

Da, le asculta.
In Psalmul 65:2 citim: "O, ascultator al rugaciunii, la tine va veni orice carne [orice fel de oameni]."
O alta dovada ca Dumnezeu asculta rugaciunile o gasim in Faptele 17:27 -- "[Dumnezeu] nu este departe de niciunul din noi."
Un ultim argument ca Dumnezeu asculta rugaciunile il gasim in Iacov 1:5 -- "Daca vreunuia dintre voi ii lipseste intelepciunea, sa i-o ceara neincetat lui Dumnezeu, caci el le da tuturor cu generozitate si fara sa reproseze si ea ii va fi data".

| Polonic1 a răspuns (pentru Robyi):

Si astea ar trebui sa fie dovezi?

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Da!
Pe cele ale politicienelor, ca de oamenii de rand nu are timp, fiind o divinitate.

| Djnicnr a răspuns:

Daca ar exista, Duminica sa stiti ca nu va asculta, degeaba mergeti la biserica si pupat de moaste, in ziua a 7-a, e ziua lui de odihna! Daca nu ma crezi pe mine, poti citi in Biblie!