| dAnyyy01 a întrebat:

Neata,la evaluare nationala la matematica, subiectul 2 ex. 2, daca nu am scris radical din 8 = 2radical din 2 cum scrie imi barem,dar am rezolvat problema corect, imi va scadea? Dar la subiectul 3 ex. 1 daca l-am luat pe radical din 3 ca 1.73 si mi-a dat 692 < 700 m patrati, imi va scadea?

Răspuns Câştigător
| Simina1619 a răspuns:

Si eu am vacut asa la 2. Am vb cu profu si se pare ca depinde de corector. Daca corectoru vrea sa iti scada iti scade 2 pct, daca nu macar 1 sau chiar nici unul.

La ex 1, poate nu iti scade atat de mult, deoarece este la final. Maxim -3 pct aici. Dar ccred ca iti scade numai 2.

Succes. De abia astept rezultatele happy

2 răspunsuri:
| TheTimeKiller a răspuns:

Doamne ajuta sa nu ne scada. Eu am transformat in exercitiu (adica in loc de radical 8 am scris 2 radical 2) si la exercitiul 3 am facut pe ciorna si am pus doar ca numarul ala e mai mic de 700 M (aici cred ca am gresit pentru ca exercitiul trebuia sa transformam ca sa ne dam seama) Oricum, succes, abia astept rezultatele. Sper sa iau peste 8.50.

| dAnyyy01 explică:

Multumesc de raspuns, pana la urma nota mea a fost 9.20! Sunt foarte fericit, intrucat nu eram chiar asa bun la mate. :o Bafta.