| Viviluka a întrebat:

Nu inteleg un lucru. De ce unii din noi cand dam la o intrebare si vrem sa ajutam pe cineva si vedem ca a declarat deja raspuns castigator altcuiva numai dam niciun raspuns. De ce unii cersesc funda? Eu una nu imi pasa daca a dat deja funda.Candva va citi din nou intrebarea si poate raspunsul meu va fi mai bun ca al celuilalt. Nu vreti voi sa numai fim asa egoisit? Haideti sa ajutam fara sa primim fundita. Daca vrea sa ne dea sa ne dea ca nimeni nu refuza funda ca nu ai cum dar asa daca vedem ca deja i-a dat altuia sa numai il ajutam nu e corect asta.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu de unde ai tras concluzia. Eu nu procedez asa, daca am un raspuns mai bun decat cel declarat castigator il scriu, nu ma intereseaza funda. De asemenea daca vad un raspuns pe care il consider bun si nu mai am ce adauga la el il votez folositor/inteligent si nu mai raspund, chiar daca nu s-a declarat raspuns castigator. Cred ca mai sunt destui care procedeaza ca mine, cum sunt si dintre aceia de care spui tu. Numai bine!

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu te mire dacă mai primești și pe privat că ești disperat după puncte, nu numai după fundițe! Sunt destui răutăcioși și invidioși pe aici, ignoră-i!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Idem Ioandelasal.

Dacă am ceva de adăugat, răspund, dacă nu, trec mai departe (votând răspunsurile, cu care sunt de acord).
La o întrebare gen "cât fac 2+2" e absurd să postezi al şaizecilea acelaşi răspuns banal, însă la o întrebare mai plastică, creativă, care îţi permite mai multe variante de răspuns, e o plăcere să răspunzi, indiferent dacă s-a ales deja răspunsul câştigător sau nu (pentru mine una chiar nu contează). Răspund, când ştiu, că pot să ajut, sau când pur şi simplu simt, că am ceva de zis.
Numai bine!

| Intruder19 a răspuns:

Asta cu funditele chiar ma enerveaza si pe mine. Daca vrei oferi ajutor cuiva o faci fara fundita pentru ca pana la urma fundita aia nu inseamna nimic ci ajutorul tau oferit in aceasta comunitate conteaza. Dupa ce se da fundita unui raspuns inseamna ca cel ce a pus intrebarea a primit raspunsul dorit.

| LemonCandy a răspuns:

Ai dreptate. big grin
Si eu "cersesc funda" dar chiar ar fi frumos sa ii ajutam pe cei care au pus intrebare chiar daca funda deja este data si noi stim un raspuns mai bun. Dar nu toata lumea e asa. Daca au vazut ca e data funda au si iesit de pe pagina straight face
Nu e deloc CORECT! oh go on

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Subscriu la cele spuse de ioandelasal.
O grijă am eu de fundiţe, rochiţe şi panseluţe. Măcar dacă ar valora ceva da' aşa... n-are sens.

| PetreConstanta a răspuns:

Ai dreptate dar poate vrea sa si-o puna la gat ha ha ha Nu mai te supara

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Asa sunt unele persoane de pe Tpu.Multi dintre ei de aici cred ca s-au inregistrat nu mai pentru a primi o funda.
Mereu cand citesc raspunsurile celorlalti utilizatori TPU vad un raspuns extraordinar de bun acre la sfarsit scrie "Funda"de acei oameni imi dau seama ca au raspuns un raspuns extraordinar numai pentru o funda.
Totusi oameni buni daca castigati multe funde ce credeti ca,castigati? Nu castigati absolut nimic.
Premiul meu pe acest site este ca pot ajuta unii oameni la intrebari si faptul ista ma bucura enorm de mult.
Nu baga in seama acei oameni lasa-i in pace, pentru ca tu nu ai cele face, daca vor funda.Lasa-i pentru ca tu cat i-ai critica nu te vor asculta niciodata.
Pa, pa!

| Zuzy244 a răspuns:

Ai dreptatewinking

| Azazel_2358 a răspuns:

Se simt bine dacas castigatorilaughing

| LoveInside a răspuns:

Ai dreptate.Eu ajut oameni doar pentru ca imi place nu pentru FUNDA

| Viviluka explică:

Ma bucur ca sunt unii oameni care gandesc la fel ca mine.

| vladea23 a răspuns:

Atat...
Si eu vroiam sa intreb asta,de ce multi care raspund cer fundite sau multi care raspund,raspund in batjocura?
Vine o persoana cu o problema,spera sa gaseasca aici un raspuns,ajutor,sfat; si se trezeste un idiot sa raspunda flegmatic sau sa isi bata joc.
Ba inaptilor daca nu va intereseaza,nu mai vorbiti/raspundeti fara voi numa sa va aflati in treaba. Daca nu va intereseaza problemele/parerile altcuiva nu va bagati ca ratatii in discutie.

P.S: Daca voi fi pedepsit pentru cuvintele spuse mai sus, asta este.
Macar am spus ce am avut de spus si sper ca cine va citi acest subiect si a raspuns degeaba la alte subiecte sa se simta ca ultimul gunoi.
Am spus toate astea pentru a ma descarca si de abia astept sa fiu raportat, pledez vinovat pentru cuvintele spuse dar fac parte din purul adevar cu care pun pariu sunt si alti de acord.