| LoveAgain a întrebat:

Nu stiti ce s-a intamplat sau hotarat pana la urma cu ACTA? funda happy

Răspuns Câştigător
| anonymus a răspuns:

Http://www.revistatango.ro/......-2867.html un articol foarte recent pe net, a aparut doar de 40 de minute de cand am postat eu raspunsul.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu s-a intamplat si nu s-a hotarat aproape nimic. Tratatul urmeaza a fi supus ratificarii Parlamentului European (prin luna iunie), cred ca abia apoi va fi supus ratificarii Parlamentului Romaniei si depinde daca va fi ratificat ori nu. Din ce am citit se pare ca unele tari care l-au semnat nu-l vor ratifica. Numai bine!

| MariaO a răspuns:

Decizia finala va fi luata de Parlamentul European, in luna aprilie. Deci nu va conta cine a semnat pana acum. Parerea mea este ca nu se va aproba.

| callie2 a răspuns:

Obama a semnat in secret acta desi era impotriva sopawinking

| fl0ryn22 a răspuns (pentru callie2):

Si parlamentul romaniei a semnat in secret...

| davand a răspuns:

ACTA nu se aproba. Funda?