| devil2279 a întrebat:

TPU! Pana la urma s-a bagat ACTA in Romania?

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tratatul ACTA, in forma actuala, a fost respins de Parlamentul European inca din 4 iulie, asa ca nu se va mai aplica in tarile UE, deci nici in Romania. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| FaraSperantaSEN a răspuns:

Da cum sa nu s`a bagat cu trambaiu in Bucurestirolling on the floor) nu frate a fost respinsa oficial si daca intra in vigoare nu numai in Romania tu gandestirolling on the floor?
deci nu nu a fost acceptata

Răspuns utilizator avertizat
| RoByTzU123 a răspuns:

Nu se stie sigur dar au fost multi protestatari care au cerut asta!

Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 a răspuns (pentru devil2279):

Populatia a cerut sa se baga acta, au iesit in strada, au zbierat cat au potut. Dar guvernul: nu si nu. Ce poti sa faci? Te pui cu guvernu'?

Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 a răspuns (pentru devil2279):

Am glumit, mai. A fost o ironie la adresa raspunsului pe care ti l-a dat RoBy.

| RoByTzU123 a răspuns:

Da sa fie acta in Romania!

| Devil3ization a răspuns:

Nu s-a bagat.

Răspuns utilizator avertizat
| Devil3ization a răspuns (pentru devil2279):

Da

| mali7 a răspuns:

Nu, pana la urma au renuntat. asa am auzit thinking