| Desutsu a întrebat:

Nu stiti cum pot sa ajustez rezolutia la montor intr-un joc(CS 1.6)? Un program ceva? Imi arata pe parti dungi negre tinta mai mare ...si joc Large. am umblat la butoanele de la monitor si am facut rezolutia aiurea, apoi s-a stricat butonul de meniu. cum pot sa dau un reset la monitor sau sa revin la rezolutia veche?sad ( daca schimb windowsu tot asa ramne ) In rest merge bine dar in jocuri nu, se vede aiurea ( MONITORU E CRT ULTRA u7)

1 răspuns:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Hmmm,... naşpa dacă zici că ţi s-a stricat butonul de la meniu. Ca să poţi să setezi monitorul are butoanele lui. Din calculator poţi să faci setări în privinţa rezoluţiei din meniul Proprierties/Proprietăţi. Acuma sitemul de obicei are o recomandare, dar poţi să îţi setezi alta să vezi cum merge. Sper să îşi revină!