| PfloO a întrebat:

O intrebare despre Sistemul de operare Android. Cumpar o aplicatie din marchet. Aplicatia ramane instalata pana ce se intampla un accident si se strege acea aplicatie. Ca sa o reinstalez trebuie sa dau bani din nou pe ia sau marchetul retine ca acea aplicatie a fost platita deja.

Răspuns Câştigător
| TheTelemea a răspuns:

Daca cumperi o aplicatie ramane pe contul de Google si o poti descarca oricand daca folosesti marketul de pe acelasi cont de pe care ai cumparat-o deci ca s-o reinstalezi o descarci din nou fara s-o platesti, funda please.

| PfloO explică (pentru TheTelemea):

Dar pe alt dispozitiv e acelasi lucru cat timp o am cumparata cu contul respectiv e disponibila chiar si pe o tableta sau alt telefon.

| TheTelemea a răspuns (pentru PfloO):

Da, conteaza sa fie contul, e ca pe Steam acolo, odata ce ai platit folosesti toata viata pe contul respectiv.

3 răspunsuri:
| Liiiax99 a răspuns:

Incearca sa o iei FREE.
Cauta-o, gaseste-o, ia-o. happy