| LighteD a întrebat:

Parinti! Nu va mai lasati copii inca de mici, sa se invete cu internetul, ca pun niste intrebari de iti vine sa iti dai in cap. Niste intrebari la care ar trebui sa stie raspunsul inca de cand incep sa mearga...sa vorbeascahappy. Voi chiar nu i mai invatati nimic, ii lasati de capul lor? Zilinic vad o gramada de intrebari de la niste copilasi. in loc sa puna intrebarea stupida parintilor. o pun pe siteuri. Ce oameni!

Răspuns Câştigător
| negru30 a răspuns:

O sa-i para rau - dar o sa fie prea tarziu - de multe ori gresim si noi parintii dar de multe ori nu stim ce fac ei pentru ca stiu sa se ascunda fff bine si tu ca parinte trebuie sa te duci la munca sa-l faci mare nestiind ce fac ei de multe ori

16 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ai dreptate, însă părinții nu pot să nu-și mai lase copiii absolut deloc să navigheze pe internet, și nu pot fi tot timpul cu ochii pe ei să vadă ce fac; ar trebui să le explice pe înțelesul lor ce consecințe pot avea faptele lor mai târziu, de exemplu : de ce nu este bine să folosească prescurtări adolescentine (limbaj de chat), de ce nu este bine să afișeze pe site-urile de socializare diferite fotografii și informații importante, etc.
Un alt lucru important este atenția pe care aceștia ar trebui să le-o acorde copiilor.
Dacă nu petrec suficient timp cu părinții lor și nu sunt lăudați, caută afecțiune în altă parte, pentru că asta se întâmplă cu majoritatea fetițelor care pozează sexy, sau a băieților care fac tot felul de năzbâtii și le postează pe net.
Ei procedează așa pentru a fi băgați în seamă și a fi apreciați.
Fetele ar trebui să înțeleagă că sunt frumoase și fără să arate prea mult din corpul lor, și că aprecierea adevărată nu stă în câte like-uri au adunat pe Facebook. Iar lucrul acesta se poate întâmpla cu ajutorul părinților.
Baftă!

| negru30 a răspuns:

Daca intr-adevar sunt copii - vezi sa nu te inseli - dar referitor la copii mare adevar ai grait

| LighteD explică (pentru negru30):

Crede-ma ca sunt multi copii pe aici (si nu ma refer la aia care se dau copii si pun intrebarea la misto).se duce lumea asta de rapa. happy

| negru30 a răspuns (pentru LighteD):

Ori pe parinti nu-i intereseaza - ori sunt saracii la munca si copii se indreapta spre drumuri gresite cu pasi repezi

| LighteD explică (pentru negru30):

Pai asa e de exemplu. matusa mea a invatat-o pe vara mea micuta cu telefon inca de la 8-9 ani (si nu orice telefon) mai nou.are si facebook ...la 10 ani laughing

| LighteD explică (pentru negru30):

Mda e de vina si lumea din jur, tot timpul cand un copil vede la altul ceva ce nu are o sa i trebuiasca si lui.si de aici se pot spune multe...dar nu cred ca se mai poate face mare lucru.s-a avansat prea mult si cu tehnologia si cu TOT...

| negru30 a răspuns (pentru LighteD):

Se poate face macar sa-l duci pe copil pana la 20 si ceva de ani - macar ai putin inima impacata ca se descurca cat de cat dar cum viata este ca o jungla nici atunci nu poti fii linistit

| LighteD explică (pentru negru30):

Uite ca mi-a raspund un copil...chiar o fi?laughing) sau e vreun alien care se da copil laughing

| negru30 a răspuns (pentru LighteD):

Unde are dreptate are - el nu stie ca orice scuza te acuza ha ha ha ( ma refeream la prostie )

| LighteD explică (pentru negru30):

A incercat el sa se exprime cumva, sa se scoatalaughing) dar nu stiu de ce, ca n-are nicio logica.Probabil vrea voturi sau cevalaughing

| negru30 a răspuns (pentru LighteD):

O sa-i para rau - dar o sa fie prea tarziu - de multe ori gresim si noi parintii dar de multe ori nu stim ce fac ei pentru ca stiu sa se ascunda fff bine si tu ca parinte trebuie sa te duci la munca sa-l faci mare nestiind ce fac ei de multe ori

| negru30 a răspuns:

Multumesc

| LighteD explică (pentru negru30):

Cand ai cu cine sa iti pui mintea.e ok, ca e reciproc ...nu stiu pentru sau la cine multumesti :;-?
Dar oricum se vede ca e ceva de capul tau happy.Si mie imi place cum gandesti.vad tot mai putine pers care sa fie de acord macar la ceva cu mine.O zi faina.happy

| Neverplayer a răspuns:

Aveti dreptate, multi copii (si eu sunt copil ) pun niste intrebari stupide, Ei nu stiu ce e aia Prostia sau o au si nu stiu de ea, oricum nu orice copil merita internet, multi nici TV nu merita.

| LighteD explică (pentru Neverplayer):

Pai nu e asa?
Cum sa intrebi orice prostie, pe care o poti afla si la colt de strada...

| Neverplayer a răspuns:

Copiii din ziua de azi daca ii intrebi ' Ce reprezinta Marea unire de la Alba-Iulia?'' vor zice '' Ah, stiam asta dar am uitat-o.''sau '' Nu e vina mea ca profu' nu spune lectia cum trebuie.'', asa ca sa nu nu asteptam la generatia urmatoare ci la DEGENERATIA urmatoare.

| iulian321 a răspuns:

CORECT AICI. O sa va intrebe vsnd vine sfarsitul lumi sau alte chestii de genu, am mai vazut distrsusi dinastia pe site ul asta, ma mir cum de nu le ati banat contul.