| lucian69 a întrebat:

Pentru utilizatori de țigări electrice, am și eu câteva întrebări. Dau funda!
1) Are ceva dacă folosesc țigară electrică de câte ori vreau?
2) Când apăs pe buton, trebuie să trag în mine și după ce i-au degetul de pe el?
3) Are ceva dacă am în ea o armă de un fel, apoi pun peste ea altă aromă?
Mai vreau niște informații despre ce ar trebui să fac, sunt începător și orice sfat mă ajută.

3 răspunsuri:
| Beast69 a răspuns:

Eu ti.as recomanda mai degraba sa nu te apuci de fumat sub nici un fel, chiar daca e tigara electronica, si acele arome contin monoxid de carbon gudron si nicotina, deci la un moment dat si astea iti vor crea dependenta, si inca ceva, sunt fumator de 2 ani de zile si cred ca stii cum e, daca fumezi cunosti mai multi prieteni, si multi cu care am vorbit de la tigara electronica poti face lichid la plamani daca fumezi intruna, prima data nu am crezut dar am citit apoi pe un forum, si acolo spuneau aceeasi chestie. Gandeste-te de 2 ori inainte de a face ceva.

| hp8510p a răspuns (pentru Beast69):

Alo? De unde monoxid de carbon si gudron in lichidul pentru tigara electronica? Nicotina se gaseste pentru ca aia da dependenta.Cand fumezi o tigara normala corpul tau cauta nicotina nu gudron si alte alea.Sunt lichide cu nivel de nicotina cuprins intre 0 si 36mg.Cu cat e mai multa nicotina cu atat e mai "tare" lichidul.

| fly1919 a răspuns:

1.)Nu are nici-o problema daca folosesti de cate ori vrei, atat timp cat ai o baterie de minim 1000mAh, capsula se arde in 2 saptamani aproximativ, dar una noua nu costa decat 10 lei
3.)Recomandat este sa speli bine atomizorul inainte de a schimba lichidul, dar nu este sfarsitul lumii daca omiti aceasta etapa, pe de alta parte vei simti ambele arome
2.)Butonul trebuie apasat doar in timp ce tragi din ea, daca nu este la gura, NU se tine butonul apasat!