| Jager a întrebat:

Pot ridica un colet de la Fan cu buletinul celui pe care e facuta comanda?

8 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Mie nu mi-a cerut niciodata buletinul, daca platesti nu prea le pasa cine ridica coletul. Daca nu trebuie sa platesti, coletul fiind gata achitat o sa trebuiasca sa dovedesti ca tu esti destinatarul. Cel mai sigur, atunci cand zice ca are un colet, respectivul sa sune si sa spuna ca o sa-l ridice altcineva pentru el, la adresa respectiva cu buletinul lui, sa nu fie probleme.

| anamariarot a răspuns:

Așa ar și trebui. Eu am ridicat coletele altor persoane și nu a solicitat nimeni cartea de identitate. În schimb la poștă mi se cere mereu. Când l-am rugat pe frate-meu să-mi ridice un colet, tot de cartea mea de identitate a avut nevoie happy

| Axys a răspuns:

Da

| Copila2016 a răspuns:

Nu neapărat, doar te întreabă care este numele tău și îți spune ce comandă ai făcut la prețul respectiv.

| Jager explică (pentru Copila2016):

Hmmm. pai daca cere cnp? am fost doar cu cnp ul odata si nu mi-a dat.

| Eu2208 a răspuns:

Nu poti...e cam ciudat. Scuze!

| eluveitie13 a răspuns:

Da, poți.

| AdrianCov a răspuns:

De multe ori nu iti cere buletinul, insa daca ti-l cere, sa il ai la tine si zici ca persoana aceea nu poate veni ca lucreaza pana tarziu. si ti-l da. Sau eventual daca chiar nu ti-l da, persoana din buletin poate suna la FanCurier si anunta modificarea.

Insa dupa cum spuneam, nu se cere buletin de obicei. doar o serie si numar.