| MariusEduard25 a întrebat:

Poveste: Am 18 ani si de câțiva ani am mai luat alocatia deuarece am fost plecat din tara
Întrebare: Mai pot face ceva sa primesc acei bani?

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Pai cum sa-i mai iei daca i-ai luat?
Citeste ce-ai scris.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula nu mai poti primi alocatia de stat pentru copii, daca ai depasit varsta de 18 ani.
Ca exceptia o poti primi dar numai pe viitor, daca inca urmezi liceul sau scoala profesionala.

| anonimg a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cred că nu o va mai primi pe cea din urmă, deoarece în acel timp nu a urmat o școală în țară.
Dacă greșesc, rog să fiu corectat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonimg):

Nu mie trebuie sa-mi raspunzi ci utilizatorului.
Si nici nu mi-ai citit atent raspunsul, am spus clar ca nu o poate primi si ar putea s-o primeasca numai pentru viitor.

| anonimg a răspuns (pentru Ioandelasal):

Iti scrisesem tie cu gandul ca amanuntul descris de mine il vei putea clarifica mai bine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la primarie si faci o cerere