| Fancyuiop a întrebat:

Prietenii mei( colegii de cameră) de la internat nu prea mai vb cu mine? Ce pot să fac? Au devenit f distanți de mine și nu vor să spună dc.Vă implor sfaturi, funda!

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca nu ai ceva mai bun de facut in viata si e chiar asa relevant pentru tine,chinuie-te sa afli.
Inainte de asta, reflecteaza putin si la tine.
Esti genu de persoana sociabila/carismatica sau mai retrasa/posomorata?
Daca vorbim de a doua varianta, e cazul sa te schimbi.
Daca vorbim de prima, schimba-ti criteriul de selectie!
Sau poti sa urmezi sfatul dat de Victoria18, ai si avantaje, angajaza astia la circ!

| Sn4k3 a răspuns:

Poate nu esti tu prea sociabil/nu prea vorbiti de obicei ori i-ai suparat cu ceva.

| Victoria18 a răspuns:

Eu zic sa te comporti ca un bufon iti garantez eu ca sa vezi atunci ce te baga in seama. Spune cele mai retardate lucruri care iti trec prin cap, prosteste-te, orice tine de astea!

| Nevroza a răspuns:

Nu incerca sa impresionezi pe nimeni. Fii natural! Daca nu te plac, pa si pussy. Vezi-ti de viata si cauta alt anturaj, cu care te poti asocia. Daca nu le-ai facut nimic, problema e a lor