| Coltzz2 a întrebat:

Prietenul meu spunea ca Marijuana face rau creierului, asa ca am fumat si m-am dus la scoala spart (stiind ca am test) si ca prin minune nota aia a fost singura nota de 10 pe care am avut-o de cand am terminat a 4-a.I-am aratat si crezand ca toate drogurile sunt bune si ca guvernu' ni le interzice ca sa nu fim destepti a cumparat niste H.Acu' prostu' e pe coltul strazii asteptand "marfa".
S-al bat sau sa-i spun lu' maica-sa?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

El a invatat de la tine; tu ai fost exemplul lui. Fiecare dintre noi are o cat de mica influenta asupra altora -fie spre bine, fie spre rau. Vezi ca vom da socoteala de modul cum am folosit influenta. Cauta sa indrepti raul facut cat mai repede posibil. Fii tu un exemplu bun.
Nici o tigara normala nu face bine; cu cat mai mult marijuana. Ca ai luat 10 nu a fost influenta fumatului, ci mai bine zis influenta/incurajarea vrasmasului nostru. Cand oamenii merg cu incapatanare pe carari strambe, Dumnezeu ii lasa, dupa cum este scris:
"Fiindca n-au cautat sa pastreze pe Dumnezeu in cunostinta lor, Dumnezeu i-a lasat in voia mintii lor blestemate, ca sa faca lucruri neingaduite." (Romani.1:28) Si atunci cand Dumnezeu Isi retrage ocrotirea, atunci omul cade in viclenia celui rau.

| MonsterEnergy a răspuns:

Va rog nu discutati despre Marijuana ca vorbit in necunostinta de cauza.Va dati toti cu parerea.

| ionutvas a răspuns:

Dai in gură