| LittleAddicted a întrebat:

Raspunde-ti urgent, va rog! Azi mi-am cumparat o bluza galbena cu un scris/imprimeu negru pe ea si cand am ajuns acasa am observat ca pe o maneca sunt 3 picaturi de vopsea din aia neagra cu care a fost scris sau ce e aia, cum pot scoate acele picatri de vopsea de pe bluza?

5 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Du-te inapoi la magazin si iti da alta daca mai ai bonulwinking

| LittleAddicted explică (pentru Roxett):

Misiune imposibila crying

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu știu, încearcă cu diluant, cu acetonă... Nu freca foarte tare că s-ar putea s-o rupi.
Dar nu folosi nicidecum clor! Ți se va decolora în acel loc! Și-apoi, clorul se folosește numai pe anumite țesături, nu știu să aibă utilizare universală!

| Danzell a răspuns:

Returneaza tricoul sa iti faca altul.

| AnimeG0DDDFan a răspuns:

Se mai intampla, Eu mi-am luat si de la breska si de la adidas si mi s-a intamplat sa fie patate, Le poti scoate cu clor, Dar sa le speli la pana doar pe partea aia, Dupa o clatesti bine si le bagi la masina de spalat happy