| TPUajutor a întrebat:

Sal celor priceputi in PC-uri.Am o problema! Cand pornesc PC-ul ami apare doar imaginea de la bios si asa se opreste nu se incarca windowsu si nici nu pot intra in BIOS.Va rog urgent! funda

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Iwao a răspuns:

Desfaci unitatea/deconectezi hard diskul de la placa de baza si sursa (alimentarea). Pentru a verifica daca acesta este ars, deconectezi intai alimentarea il pornesti,vezi daca poti intra in bios. Poti intra atunci cu hdd-ul deconectat de la placa de baza pornesti pc-ul, in timp ce biosul se incarca il conectezi la placa de baza.Am intalnic cazuri cand hdd-ul se blocheaza astfel.

| leuzzz a răspuns:

Instaleaza-ti windowsul am patit si eu funda

| TPUajutor explică (pentru leuzzz):

Pai nu pot instala nici windowsu se blocheaza la imaginae aia si gata apare o dungulita deasupra si nu mai merge.

| CleopatraElena a răspuns:

Inseamna ca memoria PC-ului tau, a fost stersa! Aica ti s-au sters parolele! Ai nevoie de un expert, in PCU-RI, ca sa ti0l repare! Sper ca raspunsul meu sa te ajute! Pupici!