| Daniel_Alex_1996 a întrebat:

Sall am o problema cu pc ....astazi l-am aprns a mers normal cam 2 min dupa care s-a facut ecranu alb. I-am dat restart si nu se mai aprindea... am scos procesoru si am vazut k nu mai are pasta, am kumparat pasta am pus si acum se aprinde si dupa 10 sec. se stinge iar dupa 10 sec. se aprinde singu spuneti-mi va rog ce are ce piesa e arsa ..mentionez ca am kumparat o placuta de rami de 2 GB noua

4 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Buna nu are nici oproblema unitatea ta toata problea trebuie sa fie de la monitor! am si eu un monitor lcd Benq si aceeasi problema desfaci degeaba calculatorul happy te sfatuiesc sa ergi la un servis faci doar o proba la onitor so fi dus vreo pesa de rezistanta de la monitor happy

| SarcasmBoy a răspuns:

Dupa ce pui pasta, cosmetizezi putin si coolerul de praf, daca nu te pricepi nu mai umbla aiurea cheama un prieten sa te ajute.Ca sa porneasca calculatorul trebuie sa fie sursa functionala. Verifica sursa, procesorul si chiar ramii care i-ai cumparat poate nu sunt compatibili, nu are nici o treaba monitorul.

| Daniel_Alex_1996 explică (pentru SarcasmBoy):

Mi-sau strambat si gracii aia auri de sub procesor poate sa fie din cauza asta?

ț

| Axys a răspuns (pentru Daniel_Alex_1996):

Aoleu... mergi la un servis sa ti intrepte ...ca sa nu-ti arzi procesorul si eu ma gandeam la fise sad