| hacker9895 a întrebat:

Sall am si eu o intrebare cu privire la o ciuperca la picior stie cine cum pot scapa de ea dati un link de la video funda repede

Răspuns Câştigător
| cherrybomb a răspuns:

Am un sfat pentru tine. nu lua orice tratament du-te la doctor. eu la fel am facut am avut o ciuperca la picior si am luat un tratament care nu a fost bun si abia am scapat de ea

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt reclame la tv cu medicamente contra acestei maladii. Dar din cate stiu eu,vindecarea este greoaie si necesita un regim de igiena drastic:sosete fierte si dezinfectate, incaltaminte asemenea, si dureaza vreo 2-3 luni pana se sfarseste.Asta daca se manifesta si la unghii. La piele trece mai usor. Dar, in orice situatie trebuie sa te vada un dermatolog.

| EmaS a răspuns:

Incearca cu fluoncinolom, la mine a dat rezultate.

| cherrybomb a răspuns:

Ms pentru fundahappy

| Jigsaw a răspuns:

Exista ceva creme in farmacii, destul de ieftine.

| Дηdu a răspuns:

Cremele antifungice se aplică timp de patru săptămâni, chiar dacă leziunile sau mâncărimea dispar mai repede.

De asemenea, este necesară dezinfectarea încălţămintei (există în farmacii sprayuri speciale antimicotice şi împotriva transpiraţiei), trebuie să folosiţi doar şosete de bumbac şi să purtaţi încălţăminte din piele.

| hacker9895 explică:

Va multumesc mult celor care au raspuns

| Mikky_4005 a răspuns:

Mergi la delmato'. alta posibilitate nu este. funda?big grin